סקסוהוליסטים אנונימיים – התמכרות למין

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 5 דקות

מאת: SA סקסוהוליסטיים אנונימיים

 

איך אני יכול לדעת אם אני מכור? האם ניסית להפסיק או להפחית את המחשבות או ההתנהגות המינית שלך, אך ללא הצלחה? איך אני יכול להישאר בריא ללא שום פורקן מיני? מהי מפוכחות מינית?

מה זה "סקסוהוליסטים אנונימיים"?
"סקסוהוליסטים אנונימיים" היא חברותא של גברים ונשים החולקים זה עם זו את ניסיונם, כוחם, ותקוותם, כדי שיוכלו לפתור את בעייתם המשותפת ולעזור לאחרים להחלים. מטרתינו העיקרית היא להישאר מפוכחים מינית ולעזור לאחרים להגיע למפוכחות מינית.

(הותאם ברשות מתוך "AA Grapevine inc")

מהי מפוכחות מינית?
כשאנו מגדירים מהי מפוכחות מינית איננו מדברים עבור אלו שאינם סקסוהוליסטים. אולם עבור סקסוהוליסטים מהסוג שלנו מפוכחות מינית משמעותה ללא מין עם עצמנו, וללא מין עם מישהו שאינו בן הזוג שלנו.
המונח "בן זוג" מתייחס לשותף במסגרת של נישואים בין גבר לאישה.
מפוכחות מינית משמעותה גם שחרור גובר והולך מצורות רבות של חשיבה מינית, גירוי ותאווה שנכנסים לחיינו. שחרור זהה מושג על ידי כך שנשארים מפוכחים, ועל ידי יישום 12 הצעדים ו-12 המסורות בחיינו היומיומיים.

איך אני יכול להישאר בריא ללא שום פורקן מיני?
ניסיוננו המשותף מלמד, שהפיכחון המיני ישחרר אותנו מהצורך המיני הכפייתי. אנו שואפים להחזיר את האינסטינקט לאינטימיות מינית למקומו הראוי, שהוא לצורך רבייה, ולקיום קשרים בריאים עם בן הזוג. כאשר הפסקנו להתעסק בתאווה וגירוי מיני, הצורך הכפייתי להיות מיניים עזב אותנו.

האם SA הוא כמו טיפול קבוצתי?
SA אינו צורה של טיפול מיני קבוצתי. פגישות SA מנוהלות ע"י חברי SA שמשתמשים בכללים המנחים את הפגישות שלנו. אין שום מנחים מקצועיים בפגישת SA.
SA היא תוכנית של החלמה מתאווה והתמכרות למין, המבוססת על העקרונות של "אלכוהוליסטים אנונימיים".
לא משנה אם אילו בעיות אנו באים ל-SA, אנו שותפים לפיתרון אחד, שהוא שנים עשר הצעדים ושתים עשרה המסורות שלל ההחלמה, שאנו מיישמים בחברותא, כשהבסיס הוא מפוכחות מינית.

איך אני יכול להפוך לחבר?
כל המאמין שיתכן ויש לו בעיה עם תאווה, מוזמן להשתתף בפגישות SA הסגורות, ויכול להחשיב את עצמו כחבר אם הוא אומר שיש לו את הרצון להפסיק להתאוות ולהתפכח מינית.

לקריאה נוספת -  מהם השלבים בתהליך הגמילה והטיפול בהתמכרות למין ?

כמה עולה להצטרף?
פגישות SA הן בחינם. אין תשלומי חובה או דמי חבר. אנו מעבירים בפגישות כוס לתרומות, כדי לשלם עבור שכירות, ספרות, קפה וכו'. וזאת ברוח המסורת השביעית שלנו, שאנו מממנים את עצמינו באמצעות התרומות שלנו.

אני מודה שהגזמתי עם המין. האם אינני יכול פשוט לצמצם אותו מעט?
SA נועד עבור אלו שאיבדו שליטה בתחום זה של חייהם. אנו באים ל-SA מפני שאיננו יכולים להפסיק לבד, לא משנה מהי צורת ההתנהגות המינית שלנו. אין לנו יותר את היכולת לבחור להפסיק.

איך אני יכול לדעת אם אני מכור?
אתה צריך להגיע להבנה הזאת בעצמך. הצעד הראשון אומר, "הודינו שאנו חסרי אונים מול התאווה – שחיינו הפכו בלתי ניתנים לניהול", הכרה זו בחוסר האונים שלנו הוא מה שאנו קוראים "לעבוד את הצעד הראשון".
זה לוקח זמן כדי להודות שהובסנו, ולעיתים קרובות גם הרבה כאב. אך במוקדם או במאוחר אנו אומרים משהו כמו "הרמתיי ידיים!", או "אני צריך עזרה!", או "אני לא יכול יותר לעשות את זה לבד!", כל אחת מהצהרות אילו היא הודאה בחוסר אונים.
זו הסיבה לכך, שכאשר אנו מנסים להגיע לפיכחון למען מישהו אחר, כמו בן משפחה או מעסיק, זה לא עובד. אנו חייביםם להודות בפני עצמינו שהובסנו ואנחנו חייבים לחפש עזרה עבור עצמינו.

בחן את עצמך:

  • האם חשבת שאתה זקוק להשיג עזרה בגלל החשיבה או ההתנהגות המינית שלך, או האם אחרים הציעו שתעשה זאת?
  • האם ניסית להפסיק או להפחית את המחשבות או ההתנהגות המינית שלך, אך ללא הצלחה?
  • האם המחשבות או ההתנהגות המינית שלך מפריעות לך ביחסיך עם בן הזוג, או גורמות לחוסר אחריות כלפי אחרים?
  • האם למרות התוצאות השליליות של ההתנהגות המינית שלך – השפלות, שקרים, מחלות, אובדן מקומות עבודה, מעצרים, גירושים, או התנהגויות לא מוסריות – המשכת בהתנהגות זאת?
  • האם נאמר לך אי פעם שאתה מכור למין, או נעצרת בגלל עבירת מין?
  • אני יודע שאיני יכול להפסיק בכוחות עצמי. ניסיתי בעבר וזה לא עבד. האם אתם אומרים שזה באמת אפשרי?
לקריאה נוספת -  העליה בהתמכרות לפורנו עם הופעת הסמארטפונים

כן, זה אפשרי. ישנם חברי SA מפוכחים בכל רחבי העולם, רווקים ונשואים. כשאנו ביחד אנו יכולים להגיע לפיכחון, ולהישאר מפוכחים בSA-, כשאנו עובדים את התוכנית רק להיום.

מה אני צריך לעשות כדי להגיע לפיכחון?
אמנם אין דברים מוחלטים בתוכנית SA, אך אנו יכולים לחלוק איתך את מה שידוע לנו לגבי הגעה למפוכחות.
אנו הולכים לפגישות; אנו עובדים את הצעדים; אנו משתמשים בספרות (של SA ושל AA); יש לנו ספונסרים (מאמנים) שאיתםם אנו מדברים על בסיס קבוע. רבים מאיתנו הגיעו לאמונה בכוח עליון שמשאיר אותנו מפוכחים.

או.קי. – אני מוכן לנסות. מה אני עושה עכשיו?

צור קשר עם SA. בדוק באתר האינטרנט או התקשר לקו החם הארצי, או צור קשר עם המשרד המרכזי הבינלאומי של SA.
לך לפגישות SA, פגישות ועוד פגישות.
השג ספונסר (מאמן). זהו מישהו שהמפוכחות שלו מושכת אותך. התקשר לספונסר שלך על בסיס קבוע – בכל יום, אם אפשר.. בקש ממנו הצעות.
עבוד את הצעדים. הספונסר שלך יכוון אותך כיצד לעשותם.
זכור, כולנו היינו פעם חברים חדשים, והרגשנו את מה שאתה מרגיש היום. הושט יד ובקש עזרה. הצטרף אלינו כי "אנחנו נהיהה איתך בחברותא של הרוח, ואתה ודאי תפגוש אחדים מאיתנו כאשר תצעד בדרך הגורל המאושר. יברכך אלוהים וישמור עליך – עד אז".

(אלכוהוליסטים אנונימיים. עמ' 133. שימוש מורשה)

פרטי התקשרות

טל': 052-7640209

אימייל: contact.sa.israel@gmail.com

אתר SA ישראל: https://sa-israel.org

אתר SA העולמי: https://www.sa.org

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: