התמכרות למין – איך תוכל לעזור לעצמך ?

התמכרות למין – איך תוכל לעזור לעצמך ?

האם אתה עדיין מתלבט באם אתה סובל מהתמכרות למין ?     

ההתלבטות שלך מובנת בהחלט. הרי מין הינו חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, המהווה צורך בסיסי וטבעי. גם החברה לעיתים אינה מכירה בכך שקיימת התמכרות למין. השימוש במיניות בפרסומות, אינטרנט, טלוויזיה הוא נפוץ ולגיטימי בימינו.

אם כן מהו הגבול בין שימוש בריא במיניות ובין שימוש הרסני בה ?

על שאלה זו תוכל לענות לעצמך. ייתכן והמחשבות או ההתנהגות המינית שלך מתקיימות על מנת לנסות להקל על תחושות קשות כמו: שעמום, דכדוך, כאב, חרדה, ריקנות. אך במקום "לפתור" לך את הקושי – לאחר המעשה אתה חש חרטה, אשמה עד כדי שנאה עצמית.

אולי אתה מרגיש שאתה מחפש אחר מערכת יחסים שתמלא בך את החסר, ותהפוך אותך ל"שלם", ולשם כך אתה עוברר ממערכת יחסים אחת לאחרת. אך זוהי אשליה. למעשה, אינך יודע כיצד לנהל קירבה אינטימית אמיתית. ההתמכרות למין מביאה לכך שאינך מצליח להתמודד עם החיים האמיתיים, והיא פוגעת בכל תחומי חייך.

אולי אף בעבר החלטת להפסיק את המחשבות וההתנהגויות המיניות ההרסניות, אך ברגע האמת לא עמדת בהבטחה לעצמך.. שוב ושוב הוכחת לעצמך שאין לך את החופש לבחור להפסיק את ההתנהגויות האלה. שאתה חסר אונים מול הבעיה. ייתכן וכבר הבנת שהתאווה שלך יצאה משליטתך. אולי אתה כבר מודה בפני עצמך – שהתאווה שלך הפכה להתמכרות.

הצעד הבא – אל תישאר עם הבעיה לבד !

עד כמה שתהיה מודע לה – לא די בכך. ככל הנראה לא תוכל להגיע למפוכחות מינית בעצמך.

בעזרת הליווי והטיפול המקצועי, תוכל לעבוד על התשוקות הפנימיות, לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות, ולקבל כליםם מעשיים להתמודד בהצלחה בכל פעם בה תרגיש בתלות, בתאווה, בפיתוי, בדחף, בכמיהה – ולהימנע מלחזור להתנהגות המינית המוכרת וההרסנית.

לקריאה נוספת -   התמכרות למין, מאפיינים וקבוצות תמיכה

זכור – אתה לא אשם בבעיית ההתמכרות שלך

אבל מרגע שהבנת שיש לך בעיה כזו האחריות לצאת ממנה היא שלך. והכי חשוב הוא שיש פתרון, יש אפשרות לעשות את זה גם אם כרגע נראה לך שזה רחוק ממך או קשה מדי. אבל המענה הוא הטיפול. אתה לא האדם הראשון שסובל מבעיית ההתמכרות למין, ובוודאי שלא האחרון שיכול להיגמל ממנה.

למד מניסיונם של אחרים, היעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום ותתחיל לחיות חיים בריאים ונורמטיביים !

אל תהסס, הטיפול יכול לעזור לך, הוא בעצם הדרך שלך להצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top