הכנת המשפחה שלך לגמילה שלך: טיפים למעבר חלק

פורסם ב 11/10/2022   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

ללכת לגמילה היא החלטה אמיצה וחשובה, וזו יכולה להיות תקופה מאתגרת הן עבור הפרט המבקש טיפול והן עבור משפחתו. אם יש לך ילדים, התהליך יכול להיות אפילו יותר מורכב, מכיוון שתצטרך לעשות סידורים לטיפול ותמיכה בהם בזמן שאתה לא.

הנה כמה טיפים שיעזרו לך ולמשפחתך להתכונן לגמילה ולהפוך את המעבר לחלק ככל האפשר:

תקשר בפתיחות עם המשפחה שלך.
חשוב להיות פתוח וכנה עם המשפחה שלך לגבי ההחלטה שלך ללכת לגמילה. הסבירו את הסיבות שבגללן אתם פונים לטיפול, והודיעו להם שתקבלו את העזרה הדרושה לכם כדי להשתפר. עודדו את משפחתכם לשאול שאלות ולהביע כל דאגה שיש לה.

ערכו סידורים לילדים שלכם.
אם יש לך ילדים, חשוב לעשות סידורים לטיפול ולתמיכה בהם בזמן שאתה לא. יתכן שתצטרך למצוא אפוטרופוס זמני או לדאוג שבן משפחה או חבר קרוב יטפל בהם. שקול את לוחות הזמנים שלהם, כגון בית ספר ופעילויות מחוץ לבית הספר, וודא שיש להם סביבה יציבה ותומכת בזמן שאתה בשיקום.

תכנן את הצרכים הפיננסיים שלך.
ללכת לגמילה יכול להיות יקר, וחשוב שתהיה לך תוכנית לכיסוי החשבונות וההוצאות שלך בזמן שאתה לא. זה עשוי להיות כרוך בהגדרת תשלומים אוטומטיים או ארגון שמישהו ינהל את הכספים שלך בהיעדרך. כמו כן, מומלץ להפריש מעט חיסכון למקרה חירום.

דאג לכל אחריות יוצאת דופן.
לפני שהולכים לגמילה, כדאי לדאוג לכל אחריות או חובה בולטים. זה עשוי לכלול תשלום חשבונות, השלמת פרויקטי עבודה או סידורים עבור כל חיות מחמד או צמחים. זה יעזור לך להתמקד בהחלמה שלך בזמן שאתה בטיפול ולהפחית את הלחץ על המשפחה שלך.

לקריאה נוספת -  התמכרויות למיניהן - כיצד ניתן לעזור לבן משפחה לפנות לטיפול

חפש תמיכה מאנשים אהובים.
יציאה לגמילה יכולה להיות חוויה רגשית ומאתגרת, וחשוב שתהיה מערכת תמיכה חזקה במקום. הישענו על יקיריכם לתמיכה רגשית ועידוד, ושקול לחפש מטפל או קבוצת תמיכה שיסייעו לכם בתהליך זה.

ערכו תוכנית לאחר גמילה.
לאחר השלמת הטיפול, חשוב שתהיה לך תוכנית שתעזור לך לשמור על ההחלמה שלך ולהימנע מהישנות. זה עשוי לכלול המשך טיפול או הצטרפות לקבוצת תמיכה, כמו גם ביצוע שינויים באורח החיים כדי לתמוך ברווחה הנפשית והפיזית שלך.

שתף את המשפחה שלך בתהליך הזה ושקול ליצור יחד תוכנית כדי להבטיח שכולם יהיו באותו עמוד.

ללכת לגמילה זה צעד גדול, אבל זה צעד חשוב לבריאות ולרווחה שלך. על ידי ביצוע העצות הללו וחיפוש תמיכה מהיקירים שלך, תוכל להפוך את המעבר לחלק יותר ולהתאים את עצמך להחלמה מוצלחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: