8 טיפים לשנה מיטיבה ומוצלחת

פורסם ב 16/05/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

0
זמן קריאה (דקות)

לכודים במרוץ החיים? מרגישים שאין לכם זמן לעצמכם? מרגישים שאין לכם איזון בחיים? רוצים שינוי? רוצים ללמוד לחיות אחרת בצורה המיטיבה עמכם?     

 

הנה שמונה טיפים ברוח ש.י.ט.ה גישה מעשית לניהול חיי היום יום ממקום של מודעות, בחירה ומשמעות:

  1. תדמיין את החיים שלך שנה מעכשיו.  החיים שלך מעוצבים על ידי החזון שלך, מה שרקמת בעיני רוחך.  דבר לא באמת יכול לקרות בחיים שלנו אם לא נדמיין אותו קודם ואז נפעל להגשים אותו.  קחו 30 דקות לרשום כיצד הייתי רוצהה שחייך יראו שנה מהיום.   מי תהיה? היכן תחיה? איזה קולות תשמע? כיצד תראה? מה תרגיש? ממש כאילו אתה כבר שם.
  2. אמור תודה– רשום את כל השפע בו התברכת.  עשה רשימה של 20 דברים בהם התברכת ותלה אותה במקום הנגיש לך. זוהי רשימת המשאבים שלך-זה הדלק שלך, זה מה שיעזור לך להגשמת השנה המיטבית שלך.
  3. הצב לעצמך מטרה ספציפית, מדידה וקצובה בזמן– מטרות מניעות אותך לפעולה, מחזקות את הביטחון העצמי שלך, מעניקות משמעות לחייך.
  4. קבע סדר קדימויות– ריבוי התפקידים שלנו בחיים יוצר עבורנו משימות רבות שלעיתים סותרות זו את זו.  קבעו סדר קדימויות שבועי.  החליטו מהם שמונת הדברים החשובים ביותר שעליהם להתבצע השבוע והתמקדו בהם.
  5. תפעיל את הגוף– בחר בפעילות גופנית שמסבה לך הנאה בצע אותה לפחות פעמיים בשבוע. יש קשר בין מה שקורה לך בגוף לבין מה שמתחולל אצלך בראש.  תנועה מזרימה חיוניות, אנרגיה, פותחת חסימות, מפחיתה התנגדויותת ומעניקה לנו נקודת מבט חיובית על החיים.
  6. תטפח את עצמך– בחר פעילות המטפחת את הנפש שלך, כזו שעושה לך טוב על הנשמה. זה יכול להיות מנוי לתיאטרון או סתם הליכה בפארק או קריאת ספר. דאג לקיים אותה אחת לשבוע.
  7. התמודד עם משימה המאתגרת אותך– זו בדרך כלל אותה משימה הנדחקת לשולים ועוברת משבוע לשבוע.  זה הזמן להכיר בה, לכנות אותה כאתגר ולמצוא דרכים מיטיבות להתמודד עמה.
  8. נסח הצהרה אישית– היגד קצר וחיובי שיש לו משמעות בעינייך.  ההיגד מצהיר על המציאות הרצויה לי ובכך מקדם את השגת המטרה אליה אני שואף באמצעות קיצור  תהליכים המתרחשים בתת המודע.  הקפד לומר אותו 5 פעמים ביום.  אפשר לשיר אותו, לומר אותו בליבך, לכתוב אותו, לשמור אותו כשומר מסך.  לדוגמה: אני מגשים את כל שאיפותיי.
לקריאה נוספת -  התמכרות והחלמה

שיהיה בהצלחה רבה. 

לפרטים נוספים ניתן לקרוא באתר:  www.machonshita.com

מאת: מירב הגלילי


לטיפול בצפון


לטיפול במרכז


לטיפול בדרום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: