התמכרות לקניות באינטרנט

פורסם ב 14/11/2022   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

זמן קריאה – 3 דקות
( למציאת מענה טיפולי יש להיעזר במערכת חיפוש הטיפול שבעמוד הראשי או בעמוד המטפלים ומרכזי הטיפול )

בשנים האחרונות תופעת ההתמכרות לקניות הופכת נפוצה יותר ויותר. 

יש לכך סיבות רבות, אך אחת המרכזיות שבהן היא השימוש בקניות באינטרנט, קל להזמין סחורה מחו"ל אפילו בלי לצאת מהבית. 

 

ההשלכות של התמכרות כזו יכולות להיות הרות אסון – אנשים מוציאים הרבה יותר כסף ממה שהם היו קונים סחורה בחנות ולעיתים קרובות מזניחים את חובות המשפחה או העבודה שלהם בגלל שהם מבלים כל כך הרבה זמן באינטרנט.

 

התמכרות לקניות וקניות באינטרנט:

מספר האנשים שיש להם התמכרות לקניות באינטרנט גדל מדי יום. הם מבלים שעות בגלישה באתרים שונים, מחפשים פריטים שהם רוצים או צריכים ואז מזמינים אותם ללא כל היסוס. סוג זה של התנהגות יכול להוביל לבעיות כלכליות חמורות, כמו גם מטלות משפחתיות או עבודה מוזנחות.

לקריאה נוספת -  התמכרות לקניות - איך לדעת אם אני מכור\ה

 

 

 

המונח "התמכרות לאינטרנט" משמש לעתים קרובות לתיאור שימוש מופרז באינטרנט, והוא יכול לכלול שימוש במדיה חברתית, משחקי וידאו, קניות או כל פעילות אחרת שגוזלת זמן מופרז.

 

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עלולים להתמכר לקניות באינטרנט. זוהי דרך קלה מאוד לעשות קניות בכמה קליקים בלבד והיא אינה דורשת מאמץ פיזי. אנשים גם נוטים יותר לקנות דברים שהם לא צריכים כשהם קונים באינטרנט מכיוון שאין מגע פיזי עם המוצר וקל פשוט להמשיך להוסיף פריטים לעגלה מבלי לחשוב על זה יותר מדי.

 

האינטרנט הפך את הקניה לקלה יותר מאי פעם. 

קניות הן כעת פעילות של 24 שעות ביממה שניתן לעשות מהנוחות של הבית שלנו. יש לזה יתרונות רבים, אבל יש גם כמה חסרונות להתמכרות לקניות באינטרנט שצריך לקחת בחשבון.

 

התמכרות לקניות באינטרנט היא מושג חדש יחסית שהפך יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות. זה מאופיין בחוסר היכולת לשלוט בדחף של האדם לקנות באינטרנט, מה שעלול להוביל להוצאות יתר ולחובות בכרטיסי אשראי. 

 

ההשלכות של התמכרות לקניות מקוונות יכולות לנוע מאי נוחות קלה, כמו חוסר שינה או עלייה במשקל, וכלה עד חורבן פיננסי ופשיטת רגל אם לא בודקים אותם.

למציאת מענה טיפולי לפי איזור

צפון
מרכז
דרום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: