מאפיינים להתמכרות למין וסקס

פורסם ב 18/09/2020   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 3 דקות

אלו מספר מאפיינים המשותפים לרובנו:

 1. כמתבגרים, השתמשנו בפנטזיות מיניות ואוננות כפייתית על מנת לברוח מהרגשות שלנו והמשכנו בדרך זו אל תוך חיינו הבוגרים על ידי מין כפייתי.
 2. המין הכפייתי הפך לסם שהשתוקקנו לו, על מנת לברוח מרגשות כגון חרדה, בדידות, כעס, שנאה עצמית ואף שמחה.
 3. גילינו נטייה להיות משותקים כתוצאה מאובססיות רומנטיות. התמכרנו לחיפוש אחרי אהבה ומין וכתוצאה מכך הזנחנו את חיינו.
 4. ברחנו לתוך עולם של פנטזיות ואוננות ואיבדנו את עצמנו במין הכפייתי. המין הפך לשכר, לעונש, למסיח הדעת ולדרך "להרוג את הזמן".
 5. עקב הדימוי העצמי הנמוך, השתמשנו ביחסי מין בכדי לחוש מחוזקים ושלמים.
 6. ניסינו להזרים התלהבות ועוצמה לחיינו באמצעות קיום יחסי מין, אך חשנו שאנו הולכים ומתרוקנים.
 7. המין היה מנותק, במקום להשתלב כמרכיב בריא בחיינו.
 8. התמכרנו לאנשים ולא היינו מסוגלים להבחין בין מין, אהבה וחיבה.
 9. חיפשנו איזו "איכות קסם" באחרים עם מנת לחוש שלמים. עשינו לאנשים אחרים אידיאליזציה וייחסנו להם סמליות עוצמתית, שלעיתים התפוגגה לאחר שקיימנו איתם יחסי מין.
 10. התאווינו לאנשים שלא היו זמינים עבורנו או לאחרים שדחו אותנו ופגעו בנו.
 11. פחדנו ממערכות יחסים, אולם המשכנו לחפש אחריהן ללא הרף. בתוך מערכות יחסים, פחדנו מנטישה ודחייה- ומחוצה להן חשנו ריקים ובלתי- שלמים.
 12. במהלך חיפושנו האובססיבי אחר אינטימיות עם אדם אחר, מצאנו שהנואשות של הצרכים שלנו הפכה אינטימיות אמיתית לבלתי אפשרית ולעיתים פיתחנו תלות לא בריאה במערכות יחסים שהפכה בלתי נסבלת עם הזמן.
 13. גם לאחר שזכינו לאהבה מאדם אחר – זה מעולם לא סיפק אותנו ולא היינו מסוגלים להפסיק להתאוות לאחרים.
 14. תוך כדי ניסיונות להסתיר את תלותנו, הפכנו למנותקים יותר מעצמנו, מאלוהים ומאותם אנשים שאליהם רצינו להתקרב.
לקריאה נוספת -  התמכרות למין?

"מכורים למין אנונימיים"היא חברותא של גברים ונשים אשר חולקים את ניסיונם, את כוחם   ואת תקוותיהם זה עם זה , בכדי לפתור את בעייתם המשותפת ולסייע לאחרים להחלים מהתמכרותם למין. הדרישה היחידה לחברות הינה הרצון להפסיק את הפעילות המינית הבלתי נשלטת.

מטרתנו העיקרית היא להישאר מפוכחים מינית ולסייע לאחרים להגיע למפוכחות מינית. אנו מעודדים את החברים לפתח תוכנית מפוכחות אישית ולהגדיר לעצמם את מפוכחותם המינית.

אין בכוונתנו לדכא את   מיניותנו שניתנה לנו בידי האל, אלא לבטא אותה בצורה שלא תהיה כרוכה בדרישות בלתי סבירות מבחינת הזמן והכוחות שלנו, שלא תעמיד אותנו בסכנה מבחינת החוק או שתסכן את בריאותנו הפיזית, הרגשית והרוחנית.

"מכורים למין אנונימיים" מציעים פתרון רוחני למחלת ההתמכרות למין. כל ההיבטים של התכנית שלנו מבוססים על החוויה של כוח גדול מאיתנו שעוזר לנו לחיות חיים בריאים, יצרניים ומשוחררים מהתנהגות מינית כפייתית. מצאנו שהתשוקה לפעול על דחפים אלו נעשתה פחות עוצמתית ופחות תדירה ככל שחלף הזמן, וצברנו תקופות הימנעות מההתנהגויות של המעגל הפנימי. תחושת כפייתיות עזבה אותנו- כעת יש לנו בחירה לגבי התנהגות מינית שלנו. אנו גם חווינו הקלה מהאובססיה סביב המין ואנו מוקירים תודה על החופש מהכמיהה, שבעבר לא האמנו שתנטוש אותנו אי פעם.

אנו מכורים למין. התמכרותנו הייתה קרובה להחריב את חיינו, אבל מצאנו חופש דרך תכנית ההחלמה של "מכורים למין אנונימיים". דרך חברותא זו, גילינו שאיננו לבד ושאנו מקבלים את הבחירה לחיות חיים חדשים באמצעות המפגשים הקבועים שלנו, שהמטרה שלהם היא לשתף חברים בניסיוננו, בכוחנו ובתקוותנו.

ההתנהגות המינית הבלתי נשלטת שלנו גרמה כאב – לנו, לחברינו ולמי שאהבנו. חיינו יצאו מכלל שליטה. רצינו להפסיק, הבטחנו הבטחות ונקטנו במאמצים רבים על מנת לעצור, אך פעם אחר פעם נכשלנו בכך. עבור כל אחד מאיתנו, הגיע רגע המשבר. וכשפנינו החוצה לבקשת עזרה, מצאנו את ההחלמה דרך התכנית של "מכורים למין אנונימיים".

לקריאה נוספת -  שאלון לבדיקה עצמית - האם אני מכור למין ?

מצאנו, דרך התנסות ארוכה וכואבת, שאיננו מסוגלים להגיע להחלמה מההתמכרות למין בכוחות עצמנו. התכנית שלנו מבוססת על אמונה שמעוגנת בניסיון שלנו, שכוח גדול מאיתנו מסוגל לעשות עבורנו את מה שאיננו יכולים לעשות לבדנו. על ידי כניעה ומסירה של התמכרותנו לכוח עליון, אנו זוכים במתנת ההחלמה, מדי יום ביומו.

"מכורים למין אנונימיים" הנה תכנית רוחנית המבוססת על עקרונות ומסורות של אלכוהוליסטים אנונימיים. על אף שאיננו מזוהים רשמית עם "אלכוהוליסטים אנונימיים" ולא עם כל ארגון אחר, אנו אסירי תודה ל"אלכוהוליסטים אנונימיים" על כך שהפכו את החלמתנו לאפשרית.

 

מתוך אתר SAA ישראל

2 תגובות בנושא “מאפיינים להתמכרות למין וסקס”

 1. אליאב הגיב:

  אשמח לקבל יותר פרטים ולשמוע עליכם. תודה

  1. צוות אתר נגמלים הגיב:

   שלום אליאב,

   אתר נגמלים עוסק בהכוונה וחיפוש טיפול בהתמכרויות במגזר הפרטי והציבורי.

   לחיפוש הטיפול הרלוונטי יש להשתמש במנגנון החיפוש של האתר או ברשימת המטפלים הקיימים באתר.

   כמו כן, במידה ונתקלת בקושי במציאת מענה טיפולי ניתן להעביר פנייה למייל info@nigmalim.co.il.

   בברכה,
   צוות אתר נגמלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: