התמכרות למין – כיצד בני המשפחה יכולים לעזור למכור למין ?

פורסם ב 25/12/2015   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

זמן קריאה – 3 דקות
( למציאת מענה טיפולי יש להיעזר במערכת חיפוש הטיפול שבעמוד הראשי או בעמוד המטפלים ומרכזי הטיפול )

 באם בן משפחה שלכם סובל מהתמכרות למין – דבר ראשון אל תישארו עם הבעיה לבד!   

עד כמה שתרצו לעזור אתם לא אנשי מקצוע בתחום ואינכם יכולים לטפל לבד בבעיית ההתמכרות למין. 
מאוד חשובה התמיכה והעזרה מצדכם אך יש צורך לערב גורם טיפולי בתמונה.

בוודאי כבר ניסיתם הכל….

כמה פעמים ניסיתם לדבר על ליבו, להתחנן, לרצות אותו או להיפך – לכעוס, להאשים, לעקוב אחריו, לאיים בעזיבה. אבל זו בדיוק הבעיה – אתם לא מצליחים ולא יודעים איך לעזור לאדם המכור למין.

אולי התפתתיתם להאמין להבטחות חוזרות ונשנות שההתנהגות לא תחזור על עצמה — אבל היום אתם מבינים שהאדם הקרוב אליכם סובל מהתמכרות למין והוא אינו מצליח לשלוט בה ללא עזרה טיפולית.

עליכם להבין – ההתנהגות המינית זוהי אינה הבעיה שלו !

היא רק הסימפטום לבעיה עמוקה יותר. רק בתהליך טיפולי ניתן יהיה לעבוד על התשוקות הפנימיות, לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות, להעצים את האדם, ולתת לו כלים כיצד לעמוד בפני הפיתויים והדחפים וללמוד למעשה כיצד להתמודד במציאות האמיתית בדרך סתגלנית.

עזרו לו להגיע לטיפול

אם אתם חברים או בני משפחה – הטיפול הוא המענה שעשוי לעזור לו ולכם. לא ניתן להכריח אותו להיגמל. נסו לדבר על ליבו, לשכנעו להגיע למפגש הטיפולי. זכרו כי הוא לא צריך לעשות זאת מתוך רצון לרצות אתכם, הוא לא עושה זאת בשבילכם הוא עושה זאת למען עצמו.

לקריאה נוספת -  ההשפעה של פורנו באינטרנט על הזוגיות והנישואים

להתמכרות שלו יש השפעה עליכם – קבלו גם אתם ליווי מקצועי

ההתמכרות למין יכולה לגרום לנזק מבחינה כלכלית, חברתית, ומשפחתית. ויש לה השלכות על המצב הרגשי של הסובבים. ייתכן ואתם לעיתים חשים פגיעה ועלבון, בושה ומבוכה, בדידות ודאגה. אך אתם בוודאי כבר מבינים שאינכם יכולים לשלוט בהתנהגות שלו. לכן במידה והוא מתנגד ללכת לטיפול, לכו אתם לייעוץ, לפגישה טיפולית, לקבוצות לעזרה עצמית – ייתכן ובכך תוכלו למצוא את הדרך להביאו לטיפול, וגם אם לא, תוכלו לשתף בחוויותיכם, לקבל תמיכה, הכוונה ועזרה למצוא מענה לבעייתכם. 

פנו לעזרה עוד היום !

למציאת מענה טיפולי לפי איזור

צפון
מרכז
דרום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: