התמכרות למין בצעירים ובמגזר הדתי

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

מאת: עמיר פירני, מטפל מומחה בהתמכרויות

 

בשנים האחרונות מגיעים לקליניקה צעירים רבים המדווחים על התמכרות למין.  
מה הם מאפיני ההתמכרות הזו? מה הם מימדיה?  

עושר הנגישות למדיה בסמארטפונים ובאתרי הפורנו במחשבים הניידים והניחים, מקרבים אוכלוסייה רחבה של גברים צעירים לצפייה בתכנים אירוטיים. תופעה זו הייתה מוכרת מימים ימימה, אלא שבתקופות קדומות ואפילו עשור אחד לאחור, צפיה בתכנים אירוטים וסרטי פורנו לא הייתה כה נגישה לאזרח. כיום כל נער ובחור צעיר יכול לגלוש באתרים אלו בביתו, במכוניתו, במשרדו ואף תוך כדי שרותו הצבאי.

צפיה בסרטי פורנו, גם כשברור לכל שתכנים אלו עוסקים בפנטזיה יותר מאשר במציאות, מעלה את סף הגירוי המיני בקרב נערים וגברים צעירים לרמות קיצוניות ולא רגילות.
בגילאים אלו רמות הורמוני המין גבוהות גם כך, הגירויים הוויזואליים בעולם החילוני והמשוחרר גבוהים מאוד, עד כמה וכמהה כשהבחור הצעיר צופה בנשים עירומות ובמצבים נועזים של תנוחות מיניות.

מגיעים אלי לקליניקה בחורים צעירים באמצע שנות ה-20 לחייהם, המדווחים שכבר מגילאי העשרה המוקדמות צפו באתרי פורנו, הגיעו לרמות גבוהות של גירוי מיני שבא לידי פורקן על ידי אוננות ואחר כך על ידי פיתוח דפוס של יחסי מין מזדמנים ופורקן במכוני ליווי.

התמכרות למין ככל התמכרות, תקרא התמכרות כאשר;
העיסוק בה גובר ללא יכולת של שליטה רציונאלית ומודעת, שהעיסוק בה גובה יותר ויותר זמן מסה"כ שעות הפנאי של הצעירר וכשהעיסוק בצפייה, באוננות וביחסי מין פוגעת ביכולות הכלכלית של הבחור ומשפחתו הקרובה.

לקריאה נוספת -  גמילה מהתמכרות למין - לאן לפנות ?

כשמגיע אלי בחור המדווח כי בשעות העבודה שלו הוא צופה בסרטי פורנו, מאונן, מוציא מאות שקלים בשבוע על מכוני ליווי ומשקר למשפחתו הקרובה, אשתו, ילדיו וחבריו. אני יכול להבין את מצוקת תיפקודו ואת עוצמת התמכרותו.
כשבחור צעיר נגרר בעקבות גירויי המדיה של סרטי הפורנו, לאוננות של שלוש וארבע פעמים ביום, בשעות העבודה והפנאי,, כשכל אלו מתרחשים על חשבון התפתחותו המקצועית וההשכלתית כשהוא רץ למכוני ליווי ולעיסוק באוננות, אנחנו מבינים את ההחמרה בתהליכי התמכרותו למין.

אנחנו ממליצים לאותו מכור ולבני השיח הקרובים אליו להגיע ליעוץ.
נמפה בייעוץ את הרגלי חיו ואת אופני התנהלותו בהתמכרותו למין, נחפש עם הבחור ובעזרת משפחתו את "מנופי ההשפעה" בעזרתם נוכל להפעיל לחץ והשפעה על אותו בחור. לחץ שימתן את חשיפתו לגירויים מיניים ושיפחית את תדירות עיסוקו היום יומי במיניות מוקצנת זו.

כפי שאנו עורכים תוכנית טיפולית ל"מנופי השפעה" בהתערבות בהתמכרויות לסמים ולהימורים, גם בהתמכרויות למין, אנחנו מגייסים את משפחתו וסביבתו הקרובה לסייע למכור לשנות את הרגלי חיו המוקצנים ולהיות מחוייב לחיי "נורמאליות" בדפוסי חיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: