מצבים בהם נייס גאי מביא לאלימות כלפי בני משפחה

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

מאת:עמיר פירני

בימים אלו מתנהל קמפיין רחב של עמותת רעות-אשל. קמפיין תקשורתי הקורא להביא את   מודעות הציבור כלפי מעשי אלימות של בני משפחה של אנשים מבוגרים וקשישים. נושא רגישש מאוד שמעטים מאפשרים דיון גלוי בו.

כתבתי לא מעט מאמרים קצרים על ההשפעות ההרסניות שיש לשימוש בסמי הפיצוציות הקרויים נייס גיי. ובמאמר זה אשלב בין שני התחומים. אלימות כלפי בני משפחה מבוגרים ושימוש בנייס גיי.

סם הנייס גיי מיוצר בטכנולוגיה כימית, הבאה לחקות את מבנה המריחואנה והגראס. אבל חיקוי הינו חיקוי ולא חומר זהה. תוצריו של הנייס גיי רעליים פי עשרות מונים מתרכיז ה- THC  המצוי במריחואנה והגראס.
יותר מכך, תרכובות הנייס גיי מכילה חומרים רעליים, היוצרים אפקט ממריץ בצורה מידית, גבוהה וקיצונית.
ישנם אנשי מקצוע המדווחים על הנייס גיי כחומר החזק פי 4000 מתרכובת מקבילה של מריחואנה וגראס.

האדם הצעיר המעשן נייס גיי, מתמכר לסם זה במהירות רבה ביותר ובזמן קצר ביותר. האדם המעשן נייס גיי, הופך להיות עצבני, תוקפני, נמרץ ובוטה, עצבני וזועם.
מצבים הבאים לידי ביטוי בקשיי הריסון ההתנהגותי של מעשן הנייס גיי, כלפי בני משפחתו והאנשים הסובבים אותו.

בקליניקה אני נתקל פעמים רבות בבורות של בני משפחה, שלא מדעת ומכוונה רעה כמובן.
בני משפחה החושבים כי בן משפחתם מעשן גראס בו בזמן שהוא נמצא כבר עמוק מאוד בתהליכי עישון הנייס גיי.

גורם נוסף המפיל צעירים רבים לזרועותיו הקשות והאלימות של הנייס גיי הינו גורם המחיר המוזל שלו וזמינותו הרבה.
נייס גיי נמכר בקיוסקים, פיצוציות, ובתי קפה, צבעו הירוק המדמה אותו לעלי גראס, מרחיבים את יריעת הטעות של הנופליםם לשימוש בו.
שקית נייס גיי העולה 50-100 ש"ח מספיקה לשימוש של כמה ימים למכור הצעיר, בו בזמן שבעלויות עלו היה משיג גראסס לעישונים בודדים בלבד.

ההתמכרות הפיזיולוגית מהירה, הבחור הצעיר נראה נמרץ מאוד, חסר מנוחה, לעיתים מקיא וחש ברע, הוא מרזה, מסתגר בדלת אמותיו, ותגובותיו לסביבתו האנושית נעשית קשה מיום ליום.

והנפגעים לעישון זה הם בני משפחתו המבוגרים. אותם אנשים שלא יכולים להתמודד עם צעקותיו של בנם, עם האלימות הפיזית והסביבתית שהוא מפעיל. שבירת החפצים, טריקת הדלתות, ניפוץ החפצים.
עם תהליכי הבושה והרצון להסתיר ולחפות על בן משפחתם. הצעיר המעשן נייס גיי, יעשה מעשים שכולם יבואו בכדי להשיגג עוד כמה עשרות שקלים לקניית השקית הבאה של הנייס גיי וליצירת סביבה שתאפשר לצעיר לעשן ולהתמסטל.

משפחות, דעו לכם כי פניה מוקדמת לייעוץ תחסוך סבל וכאב מבן ומשפחתכם ומכם. טיפול מוקדם על ידי אנשי מקצוע, יכול למגר את השימוש ההרסני בנייס גיי.

אל תחששו לשאול, אל תפחדו להתייעץ ולברר, בושה והתכנסות לתחזוק הסוד ההרסני הזה מרע את מצבכם ומצבו של בן משפחתכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: