עונות השנה של השנה הראשונה ללא עישון

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 4 דקות

מאת: יגאל אורן

".. הזמן הוא המרפא הכי טוב", נאמר מזמן.. זה נכון גם לגבי גמילה מעישון.  

מה.. ?! אין דבר כזה שנקרא גמילה מעישון ?! נכון ! תת ההכרה לעולם לא שוכח, כך שברגע שתיקח ולו שחטה אחת, תת ההכרה יגיד: 'אהה ! אני מכיר את זה' ומהר מאוד אתה חוזר למה שעישנת לפני תהליך הגמילה. זה ממש אפשרי לשנות את מערכת היחסים עם הסיגריה.

די מהר אנחנו יודעים שלא נעשן יותר לאחר שהפסקנו, רק שעדיין, חייבים לשבור את ההרגל של שנים שבנינו לגבי ההתמכרות לסיגריה. הדרך הטובה ביותר היא ד ו ך. (כלומר ת'כלס, לעבור דרך)
רוב המעשנים פיתחו מאות עם לא אלפים של קשרים בין הסיגריה לכל דבר בחיינו, מהקטן ועד הגדול.
אז, אנחנו מרגישים את זה עם ההפסקה כשכל מחשבה ומעשה מזכיר לנו את העישון. עולה לנו בראש:
'האם אי פעם אהיה באמת לגמרי חופשי מהטבק הזה, כי זה מרגיש כאילו כל הזמן זה מזין את המחשבה כך שההתמכרותת והמחשבה לעולם לא תיעלם.

תתעודד/י! הקשר הזה יכול להיפסק, לגמרי !! זה לוקח קצת זמן אבל לא הרבה בכלל בהתייחס למס' השנים שעישנת.

בשנה הראשונה:

אני מעודד אנשים להקדיש את השנה הראשונה להירפא ממהתמכרות לסיגריה, לגמרי.
האם זה אומר שתהייה אומלל שנה, כל השנה? לא. קודם כל זה אינבידואלי.. ישנם אנשים רבים שעבדו איתי שמהר מאוד הםם מודים: "לא מבין איך פעם עישנתי !!", חלק אחר שאליכם אני מדבר כאן, הטריגר קיים ולא יעזוב בקלות.. חלקם יותר – 'מחשבות עקשניות' וחלק פחות, אבל הם ניתנים לתיכנות מחדש, כלומר;
מה שהיה פעם טבע שני עם עישון ניתן לשנות, זכור זאת!

לקריאה נוספת -  גמילה מעישון ב4 צעדים

אני מדבר כאן על ה כ ל:
הנהיגה הראשונה ללא הסיגריה, החופשה הראשונה חופשי/ה מעישון, המצגת הראשונה / פגישת העבודה ללא עישון, מולל המחשב ואו גם הוויכוח הראשון ללא סיגריה, שיחת טלפון… אתה מוזמן למלא בעצמך.. עד שעברת את החודש הראשון.. אתה תעבור את האירועים האלה בפעם הראשונה, זה ייראה לך מוזר..
אז מה ?! יש לך מטרה.

עונות השנה של השנה הראשונה ללא עישון:

התימרונים שנידרשים בשנה הראשונה לטיפול בעונות ספציפיות וארועים (ורגשות) שקשורים לעישון,
תחשוב על חג כזה או אחר, המסיבה השנתית בעבודה. כשתהייה עסוק בתחביב שלך או פעילויות עונתיות כמו, גינון, השקיעהה בים, או כשאתה עושה את המיסים השנתיים שלך ייחשב כפעילות עונתית ועלול 'להפעיל אותך לעשן' .

הנה 'עונה בטווח הארוך': אתה כבר לא מעשן 7 חודשים ויש לך פתאום תשוקה בוערת לסיגריה כי… זה הקיץ הראשון ללא עישון ובזמן שאתה צובע את החדר אתה 'בהלם' כי, כל מה שאתה חושב עליו זה הדלקת סיגריה כל פעם שלקחת הפסקה. באלאגן ! כי כבר חודשים רבים שלא חווית נפילה כזו ותשוקה לעשן וחשבת שאתה אחרי זה, זה כבר לא נוגע לך אבל גם כי התשוקה הפעם כל כך חזקה שזה מפחיד קצת, אתה עלול להרגיש פגיע ומבולבל.
שים לב! כשתעבור את יום הצביעה הראשון נקי מעישון, הטריגר הזה ייעלם (וכמעט בטוח) ולא יחזור.

ככה זה עובד, השטן ימשיך אולי לנסות אותך מפעם לפעם. ככל שיעבור זמן ותשנה את המחשבות שהיו מוטמעות בך במחשבות אחרות – טובות.
הנקודה היא שאיננו יכולים לתכנת מחדש אלא רק כשהטריגר מופיע. כשמופיע, הטריגר או שמתמוסס או שנחלש תלוי בחוזקק של המחשבה/ההרגשה.

לקריאה נוספת -  גמילה מעישון סיגריות

אתה עובר את זה כדי לעבור את זה:

כשעברת את השנה הראשונה ללא עישון 99% שהמחשבות והרגשות שבנית במשך השנים נמוגו והוחלפו ע"י מנגנון בריא יותר.
ייתכן שעדיין יהיה טריגר או שתיים שינסה להרים את הראש מפעם לפעם או טריגר שיבוא לכולנו כשאנחנו חווים אובדן אוו ארוע משנה חיים.
שים לב! מה שהשגת בשנה עשוי לעשות את העבודה כך שאתה כבר מאומן – השקעת בזה שנה – פיתחת 'שריר מנטלי" ואתה יודע שאין שום דבר בסיגריה שיעזור לך במקרה כזה, דבר חדש שעדיין לא חווית, ההיפך הוא הנכון.

זו 'עיסקה לא רעה', שנה, זה הכל..
כשחושבים על זה עם צורת מחשבה בריאה והרצון לרפא את ההרגלים שהיו שייכים לעישון, שנה זה כל מה שנידרש כדי ליצורר יסודות בריאים שישרתו אותך ליתר ימי חייך כאדם חופשי ולא תלוי במקל המוות הזה.

יש לזכור, אתה מגיע לציון הדרך של שנה ע"י כך שתעבור יום ועוד יום. עם רק התחלת ואתה חדש בתהליך, להסתכל רחוק עלול להיות מפחיד. דע לך שלהירפא מההתמכרות הזו לוקח זמן, בהרבה מקרים פחות ממה שאתה חושב.
עשה זאת בצורה רגועה כמה שרק ניתן ונדור נדר לקחת כל יום ללא עישון כמו שהוא, זה יעבוד עבורך מצויין.

בהצלחה.

 

תגובה אחת בנושא “עונות השנה של השנה הראשונה ללא עישון”

  1. עדיאל הגיב:

    מאמר יפה מאוד
    עוזר לקבל ככה תקווה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: