גמילה מעישון – כיצד אוכל לעזור לעצמי ?

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

 

בשלב הראשון עליך להכיר בכך שלעישון הסיגריות קיימות תוצאות מזיקות   

החל מההיבט האסתטי, ההוצאות הכספיות הכרוכות במימון הסיגריות, וכלה בפגיעות הבריאותיות הנגרמות כתוצאה מהעישון לטווח הקצר ולטווח הארוך. ובהמשך לכך עליך להגיע להחלטה שאתה מפסיק לעשן.

ייתכן שעד היום שכנעת את עצמך שעישון הסיגריות אינו בהכרח פוגע בך

אבל אם תהיה כנה עם עצמך בוודאי תודה כי הנזקים הבריאותיים מוכחים מחקרית, וכי וודאי קיימים דברים המפריעים לך בעישון – השעבוד לסיגריה, ההוצאות הכספיות, הריח הנדבק בך או תוצאות אחרות הידועות רק לך.

ייתכן ועד היום אמרת לעצמך שאינך רוצה להיגמל מהעישון

אם תחשוב על כל היתרונות שבהפסקת העישון, ואם תבין שניתן למצוא דרכים בריאות יותר ומהנות אשר יבואו כתחליף לעישון – ודאי תגיע להכרה כי היית רוצה להיות משוחרר מההתמכרות לסיגריה. הרי בשלב מסויים הסיגריה אינה מהנה כפי שהיתה בתחילה. היא בסך הכל הופכת לצורך "העוזר" לך להתמודד עם מצבים שונים ומעמיקה את התלות ואת דפוסי ההרגל שבעישונה אל לך להתייחס לגמילה כוויתור. איך מוותר בה על דבר – אלא אתה נמצא רק בצד המרוויח !

אולי אינך מאמין שאתה יכול להיגמל מההתמכרות לסיגריה

ייתכן ועמדה זו משקפת את החשש שלך שלא תוכל לעמוד בתהליך הגמילה, ואתה משכנע את עצמך שאתה לא מסוגל לכך. גם אם ניסית בעבר להיגמל ולא הצלחת אל תתייאש, חשוב שתדע – רבים מהנגמלים מעישון סיגריות הצליחו לעבור את הגמילה אלא לאחר מספר נסיונות. תוכל לנצל את הידע שצברת מהנסיונות הקודמים שלא צלחו, וללמוד מהם מהן נקודות התורפה שלך ולהתכונן ביעילות לגמילה הבאה.

לקריאה נוספת -  מהי התמכרות לעישון סיגריות ?

אל תתן למוח שלך להמציא תירוצים, להיכנע לפחדים או להתכחש למצבך –

בלימוד הנושא, בגיוס תמיכה מהסובבים אותך ובקבלת לווי ועזרה מקצועית תוכל גם אתה להתגבר על הקשיים ולהצליח בתהליך הגמילה מהעישון.

ישנם כיום שיטות, טיפולים ותרופות שיכולות להקל עליך את ההתמודדות בתהליך הגמילה

הגמילה הפיזית מההתמכרות לניקוטין תסתיים בתוך ימים ספורים. השנוי הפיזי יורגש בתוך שבועות אחדים – שיפור הכושר הגופני, בנזלות כרוניות ובשיעול, הקלה בנשימה, תחושת עירנות, שיפור בחוש הטעם והריח. וכמובן שהסיכון בטווח האורך לחלות במחלות הקשורות לעישון יורד.

חשוב על כך שתוכל להרגיש כי אתה בשליטה עצמית

לנהל סגנון חיים משוחרר מתלות בסיגריה, ומלא בפעילות חיונית ומהנה לגוף ולנפש. בכל יום שיעבור הדחף לעשן ילך ויפחת עד אשר אולי לא תבין איך יכולת לעשן בעבר…

הפסקת העישון מצילה חיים ! הצטרף למיליוני האנשים ברחבי העולם שהפסיקו לעשן !

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: