גמילה מסמים: לאן לפנות – טיפול פרטי או טיפול ציבורי ?

נכתב בתאריך 16 בדצמבר 2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

 

לטיפול וגמילה מהתמכרות לסמים קיימת אפשרות לפנות לטיפול באופן פרטי או באופן ציבורי  גמילה מסמים - לאן לפנות

ההבדל בין המסגרות הטיפוליות, הפרטיות והציבוריות, אינו חד משמעי ועשוי להשתנות ממסגרת למסגרת, אך באופן כללי ניתן להצביע על המאפיינים הבאים:

הטיפול הפרטי

עלותו משתנה ממטפל למטפל, הבחירה וההתאמה במטפל או במרכז הטיפול היא אישית, שעות הטיפול גמישות יותר, הסביבה הטיפולית בדרך כלל פרטית ואישית יותר. גם כאן תתכן עבודת צוות במידה ומדובר במרכז טיפולי או במכון. מומלץ לבדוק מהן ההכשרות וההתמחות של כל מטפל בתחום.

באתר ‘נגמלים’

תוכלו למצוא מטפלים ומרכזי טיפול המתמחים בגמילה ובטיפול בהתמכרות לסמים. יש לציין כי במאגר באתר ‘נגמלים’ מופיעים גם מטפלים ומרכזי טיפול בעלות ציבורית

 

הטיפול הציבורי

עלותו זולה יותר, הטיפול נעשה בפיקוח ובהכשרה של המטפלים, לרוב קיימת האפשרות לעבוד בעבודת צוות, אמנם הצוות הטיפולי מחויב בדיסקרטיות, אך לכל מטופל ייפתח תיק במחלקת לשרותים חברתיים (מחלקת הרווחה) באותו יישוב, לעיתים היחידה להתמכרויות נמצאת פיזית באותו המבנה של המחלקה לשרותים חברתיים ולעיתים במבנה נפרד.

ברשויות המקומיות, במסגרת המחלקות לשירותים חברתיים קיימות יחידות לטיפול בהתמכרויות. באם היחידה לטיפול בהתמכרויות אינה נמצאת ביישוב מגוריכם תוכלו לקבל את הטיפול ביחידה הנמצאת באיזורכם.

לרשימת מסגרות הטיפול בנפגעי סמים באתר משרד העבודה והרווחה

בפיקוח משרד הבריאות נמצאים מרכזי הגמילה הפיזית (אשפוזיות)

לרשימת מרכזי הגמילה מסמים באתר משרד הבריאות

2 תגובות בנושא “גמילה מסמים: לאן לפנות – טיפול פרטי או טיפול ציבורי ?”

  1. מודו הגיב:

    רציתי לברר על כך

  2. דאנה הגיב:

    מבקשת מידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: