היתרונות של גמילה בחו"ל במצבים מסוימים

פורסם ב 19/06/2022   על ידי: הולינה קפריסין - נוער

זמן קריאה: 3 דקות

אם אתה או אדם אהוב נאבקים בהתמכרות ושוקלים שיקום, ייתכן שאתה תוהה האם לעבור גמילה בחו"ל היא הבחירה הנכונה. אמנם פנייה לטיפול קרוב יותר לבית עשויה להיראות נוחה יותר, אך למעשה יש מספר יתרונות לעבור גמילה בחו"ל.

מרחק מטריגרים ופיתויים אחד היתרונות הגדולים ביותר של יציאה לגמילה בחו"ל הוא המרחק שהוא מספק מהטריגרים והפיתויים שאולי תרמו להתמכרות שלך. על ידי הרחקת עצמך מהסביבה המוכרת ומשגרת היומיום שלך, תוכל להתמקד בהחלמה ללא הסחות הדעת וגורמי הלחץ שאולי הובילו להתעללות בסמים.

שינוי נוף 

יתרון נוסף ביציאה לגמילה בחו"ל הוא ההזדמנות לחוות שינוי נוף. סביבה חדשה יכולה לעזור לך לאפס את הלך הרוח שלך ולתת לך התחלה חדשה במסע ההתאוששות שלך. השינוי בסביבה יכול גם לספק הפסקה נחוצה מהמונוטוניות של חיי היומיום ולאפשר לך להתמקד מחדש ביעדי ההחלמה שלך.

טבילה תרבותית 

יציאה לגמילה בחו"ל מאפשרת גם לך לשקוע בתרבות חדשה. זו יכולה להיות חוויה בעלת ערך להתאוששות שלך, מכיוון שהיא מאפשרת לך לראות דברים מנקודת מבט אחרת ויכולה לעזור לך להשיג תובנות חדשות לגבי האמונות וההתנהגויות שלך. טבילה תרבותית יכולה גם לספק תחושה של הרפתקה והתרגשות, שיכולה להיות שינוי מבורך מהרגשות השליליים הנלווים לרוב להתמכרות.

גישה למומחיות 

יתרון נוסף ביציאה לגמילה בחו"ל היא ההזדמנות לגשת למומחיות של אנשי מקצוע שעשויים להיות להם גישות שונות לטיפול. אמנם יש הרבה מתקני גמילה מצוינים בארצות הברית, אבל יציאה לחו"ל מאפשרת לך לחקור שיטות וטכניקות שונות שאולי לא יהיו זמינות במדינתך. זה יכול להיות מועיל במיוחד אם ניסיתם שיטות טיפול מסורתיות בעבר ולא הצלחתם.

לקריאה נוספת -  קהילה טיפולית - מרכז גמילה מהתמכרות

סודיות 

גם יציאה לגמילה בחו"ל מספקת שכבה נוספת של סודיות. בהתאם למדינה שתבחר, ייתכן שיהיו חוקי פרטיות מחמירים יותר שיכולים להגן על המידע האישי שלך מפני חשיפה. זה יכול להיות חשוב במיוחד עבור אנשים בעלי פרופיל גבוה או אלה שעשויים להיות מודאגים מהמוניטין שלהם.

אפשרויות טיפול משתלמות 

יתרון נוסף ביציאה לגמילה בחו"ל היא ההזדמנות לגשת לאפשרויות טיפול משתלמות יותר. גמילה יכולה לעלות ביוקר, ועלות הטיפול יכולה להוות מחסום משמעותי עבור אנשים רבים המבקשים עזרה. יציאה לחו"ל מאפשרת לך להשוות עלויות ולמצוא תוכנית שמתאימה לתקציב שלך.

תמיכה שוטפת

לבסוף, יציאה לגמילה בחו"ל מספקת גם גישה לתמיכה ולמשאבים שוטפים שיכולים לעזור לך לשמור על ההתאוששות שלך לאחר החזרה הביתה. מתקני גמילה רבים בחו"ל מציעים תוכניות טיפול לאחר וקבוצות תמיכה לבוגרים כדי לעזור לך להישאר במסלול ולהמשיך להתקדם במסע ההחלמה שלך.

לסיכום, ליציאה לגמילה בחו"ל יש יתרונות רבים. היא מספקת מרחק מטריגרים ופיתויים, שינוי נוף, התעמקות תרבותית, גישה למומחיות, סודיות, אפשרויות טיפול סבירות ותמיכה מתמשכת. 

אם אתה או אדם אהוב שוקלים גמילה, אל תחששו לבחון את האפשרות לצאת לחו"ל. זו עשויה להיות ההחלטה הטובה ביותר שתקבל אי פעם להחלמתך.

למציאת מענה טיפולי

המטפלים ומרכזי הטיפול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: