שימוש כפייתי בטלפון הנייד

שימוש כפייתי בטלפון הנייד

המונח "התמכרות לסמארטפון" משמש כיום לתיאור השימוש הכפייתי בסמארטפונים.

התמכרות לטלפונים ניידים היא בעיה הולכת וגוברת אשר הוכרה על ידי פסיכולוגים רבים. 

זה יכול להשפיע לרעה על הבריאות הנפשית והרווחה של האדם.

אם אתה מרגיש שאולי יש לך התמכרות לטלפונים ניידים, חשוב לקבל עזרה. חלק מהאנשים שמכורים עשויים להרגיש שהם צריכים יותר זמן מחוץ למכשירים שלהם, בעוד שאחרים עשויים לשקול לוותר לחלוטין על טלפונים ניידים.

נמצא שאנשים שמכורים לטלפונים שלמונח "התמכרות לטלפונים חכמים" משמש כיום לתיאור השימוש הכפייתי בסמארטפונים, כאשר אנשים הופכים יותר ויותר תלויים במכשירים שלהם ומנצלים אותם למטרות בידור, רשתות חברתיות ואפילו למטרות עבודה.הם נוטים יותר לסבול מדיכאון, חרדה ובדידות.

אדם ממוצע בודק את הטלפון שלו כל 12 דקות. זהו סימן להתמכרות, שעלולה להוביל לתוצאות חמורות.

התמכרות לטלפונים ניידים הפכה לבעיה גדולה עבור אנשים רבים. זה לא קשור רק לזמן שאנחנו מבלים בטלפונים שלנו, אלא גם איך זה משפיע על חיינו ועל בריאותנו הנפשית.

מאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, "טלפונים ניידים וילדים: איזון סיכונים ויתרונות" אומר שהשימוש בטלפון נייד צריך להיות מוגבל למקרי חירום. אם יש לך ילדים זו יכולה להיות עצה טובה לכל בני משפחתך.

ישנם מחקרים רבים שנעשו בנושא התמכרות לסמארטפונים. מחקר אחד כזה נעשה על ידי ד"ר ז'אן טוונגה, פסיכולוג ופרופסור באוניברסיטת סן דייגו סטייט. המחקר מצא שאנשים שבילו יותר זמן על הסמארטפונים שלהם היו בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מדוכאים, לישון פחות וממוצע ציונים נמוך יותר מאלה שמשתמשים בטלפון בתדירות נמוכה יותר.

המחקר מצא גם שאנשים שמבלים זמן רב יותר בסמארטפונים שלהם צפויים גם הם בסיכון גבוה יותר להתאבדות מכיוון שאין להם אינטראקציה חברתית עם אחרים ומרגישים בודדים יותר כשהם משתמשים בטלפון בצורה מוגזמת. המחקר גם מצא שאחד מכל חמישה אנשים משתמש באינטרנט למטרות פגיעה עצמית, כאשר לבני מעל גיל 65 יש סיכוי גבוה יותר לעשות זאת.

לקריאה נוספת -   התמכרות למחשב (פייסבוק, אינטרנט, ניידים)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top