מהי התמכרות למין ?

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

זמן קריאה: 2 דקות

 

התמכרות למין

הינה תופעה שבה האדם (גבר או אשה) עסוק בחשיבה או בהתנהגות מינית, באופן כפייתי, וללא יכולת להפסיק על אף  התוצאות ההרסניות והפגיעה הברורה בתחומי חייו האחרים: תעסוקה, יחסים זוגיים ומשפחתיים, יחסים חברתיים וכיוצ"ב.

ההתנהגות המינית כוללת:

שימוש בפורנוגרפיה כולל גלישה באתרי פורנו באינטרנט, צ'טים או שיחות טלפון בעלות אופי מיני, שימוש בנערות לווי, מועדוני חשפנות, מציצנות, אוננות כפייתית, חשיפה עצמית, פנטזיות מיניות, ניאוף ובגידות, יחסי מין מזדמנים גם עם מספר משתתפים.

הדחף והתאווה להתנהגות המינית חזק ובלתי נשלט

על מנת להגיע לאותן תחושות של ריגוש, רגיעה ופורקן על המכור למין להגביר את התדירות, המינון, הזמן המושקע והאופי של ההתנהגויות.

ההתמכרות למין תופסת חלק גדול ביומיום של האדם, המין הופך בסדר עדיפות עיקרי וחשיבותו עולה על שאר התחומים. האדם המכור עסוק בפנטזיות, במחשבות ובתכנונים מתי לבצע את ההתנהגות המינית וכיצד לספק את עצמו, וחייו מתארגנים סביב הצורך הזה.

מבחינה רגשית

ההתמכרות למין הינה אמצעי להתמודד עם תחושות כגון: דיכאון, עצב, חרדה, טראומות, שעמום, ריקנות, חוסר אונים ומתח. בשלב מסוים האדם יבין את התוצאות ההרסניות שנגרמות מהתמכרותו ולאחר ההתנהגות המינית הוא יחוש חרטה וצער, בושה ואשמה וכן שנאה עצמית.
הוא עשוי להיכשל פעמים רבות בניסיונותיו להפסיק את ההתנהגויות כיוון שהתמכרות כבר שולטת בו ובחייו. במעגלל ההתמכרות הוא יחווה מצוקה, דיכאון וחוסר אונים.

לקריאה נוספת -  טיפול מיני על רגל אחת - השפעת המצב הרגשי

ההשלכות של ההתמכרות הן קשות

החל מפגיעה במערכות היחסים הקרובות ביותר עד כדי פירוק המשפחה, ריחוק והתבודדות, נטייה להסתיר את הבעיה ולהיכנס למסכת של שקרים, לעיתים ההתנהגות המינית אינה חוקית ועלולה לגרום להסתבכות עם החוק (מציצנות, חשיפה או שימוש בבתי זונות), המכור למין עלול לאבד את מקום עבודתו, להוציא כספים רבים על כך, וכמובן הוא מסתכן בהדבקות במחלות מין או באיידס והדבקת השותפות הבאות שלו לפעילות המינית.

על אף ההכחשה והבושה סביב התמכרות זו, חשוב לפנות לטיפול בהקדם האפשרי, כל עוד ניתן למנוע הידרדרות נוספת בכל התחומים ולהתחיל לשקמם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים נוספים: