גמילה מסמים – כיצד בני המשפחה יכולים לעזור למכור לסמים ?

פורסם ב 16/12/2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

 

באם בן משפחה שלכם מכור לסמים – דבר ראשון אל תישארו עם הבעיה לבד!   

עד כמה שתרצו לעזור אתם לא אנשי מקצוע בתחום ואינכם יכולים לטפל בעצמכם בבעיית ההתמכרות. מאוד חשובה התמיכה והעזרה מצדכם אך יש צורך לערב גורם טיפולי בתמונה.

כבר ניסיתם הכל…

כמה פעמים ניסיתם לדבר על ליבו, להתייחס ברכות, להציע עזרה או ניסתם להיפך – לכעוס, להאשים, לאיים, אבל זו בדיוק הבעיה – אתם לא מצליחים ולא יודעים איך לעזור לאדם מכור.
אולי שאלתם את עצמכם מה עוד ניתן לעשות – להרחיק מחברים? להיצמד אליו כלל שעות היממה? לשלוח למשפחה מחוץ לעיר? ומה אז – נניח שבתקופה מסויימת, ימים או שבועות האדם לא השתמש בסמים. עדיין לא נפתרה הבעיה. על פניו הוא עשוי לתפקד "כרגיל" אבל לא ירחק היום ובעת משבר, מצב רוח רע או הזדמנות שתיקרה בדרכו הוא עלול לחזור לשימוש בסמים.

עליכם להבין – השימוש בסמים זוהי אינה הבעיה שלו !

השימוש בסמים הוא רק סימפטום לבעיה עמוקה יותר. רק בתהליך טיפולי ניתן יהיה לעבד רגשות, לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות, לחזק את האדם, להוריד את התלות שלו בסם, לתת לו כלים כיצד להתמודד במצבי היום יום בדרך סתגלנית ולהימנע ממעידה ומחזרה לסם.

עזרו לו להגיע לטיפול

עזרו בכך לעצמכם, אם את בת הזוג, בן הזוג, ילד או ילדה של מכור, שכן, חבר, מעסיק. זו העזרה שהוא צריך. לא ניתן להכריח אותו להיגמל. נסו לדבר על ליבו, לשכנעו להגיע למפגש הטיפולי. זכרו כי הוא לא צריך לעשות זאת מתוך רצון לרצות אתכם, הוא לא עושה זאת בשבילכם הוא עושה זאת למען עצמו.

במידה והוא מתנגד ללכת לטיפול

לכו אתם לייעוץ, לפגישה טיפולית – אולי תוכלו לקבל כלים על מנת לעזור לו להגיע לטיפול. ובכל מקרה תוכלו לקבל אתם תמיכה, עזרה והכוונה – כי הרי ההתמודדות עם מכור לסמים עלולה להיות גם לסובבים אותו קשה, תובענית והרסנית. תוכלו גם לקבל תמיכה בקבוצות לעזרה עצמית.
פנו לעזרה עוד היום !

12 תגובות בנושא “גמילה מסמים – כיצד בני המשפחה יכולים לעזור למכור לסמים ?”

 1. לימור הגיב:

  שאלה
  אני אישה של מכור, איפה אני יכולה לטפל בעצמי

  1. אתר ׳נגמלים׳ הגיב:

   שלום לימור.

   מצורף קישור לאתר נר-אנון , המפעיל קבוצות תמיכה בכל הארץ למשפחות של מכורים.
   מומלץ לקרוא את המידע המופיע באתר שלהם ולאתר את הקבוצה הקרובה אלייך.

   אתר נר-אנון
   בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: