גמילה מהימורים – איך תוכל לעזור לעצמך ?

פורסם ב 16 בדצמבר 2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

 

הגעת למסקנה שאתה סובל מבעיית ההתמכרות להימורים?     

דבר ראשון אל תישאר עם הבעיה לבד ! עד כמה שתהיה מודע לכך שקיימת בעיה – לא די בכך. ככל הנראה לא תוכל לטפל בה בעצמך.

כמה פעמים כבר אמרת לעצמך שאתה מפסיק להמר ?

וכמה פעמים זה לא עבד ? ייתכן ואתה מצליח לעשות הפסקות בהימורים למשך תקופות קצרות, אך לאחר כל הפסקה כזו אתה לא מצליח לעמוד בפיתוי – וחוזר להמר. למעשה, כשאין לך לווי טיפולי, כשאין לך את הכלים המעשיים להתמודד בכל מיני מצבים שהחיים מזמנים, אתה לא מצליח לנהל את חייך. ההתמכרות להימורים שולטת בהם ובך. אתה מרגיש בתלות, בהרגל, בצורך, בדחף, בכמיהה (אותה ה”דודה”) – להמר. וכל פעם שאתה מתפתה ומהמר, זה רק עלול להוסיף לתחושת הכישלון ולתסכול שלך.

זכור – אתה לא אשם בבעיית ההתמכרות שלך,

אבל מרגע שהבנת שיש לך בעיה כזו האחריות לצאת ממנה היא שלך. והכי חשוב הוא שיש פתרון, יש אפשרות לעשות את זה גם אם כרגע נראה לך שזה רחוק ממך או קשה מדי. אבל המענה הוא הטיפול. אתה לא הראשון שסובל מהתמכרות להימורים ולא האחרון שיכול להיגמל ממנה. למד מניסיונם של אחרים, היעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום ותתחיל לחיות חיים בריאים ונורמטיביים. פשוט תתחיל לחיות !

גם אם בתחילת ההתמכרות, חשבת שיש לך שליטה,

שאתה יכול להפסיק מתי שאתה רוצה, שבסך הכל פרק הזמן שאתה מהמר נותן לך הרגשה טובה ולא גורם לנזק ממשי – לא ירחק היום – ואולי אתה כבר שם – שתרגיש שאיבדת שליטה ושאתה נמצא במצב רגשי קשה מנשוא.

אל תחכה – בכל יום שעובר הפגיעה רק הולכת ומעמיקה,

אתה עלול לאבד את הדברים הכי יקרים לך, את האנשים הקרובים אליך, את האמון של הסביבה, קשרים חברתיים, עבודה ופרנסה. ההתמכרות להימורים הרסנית, הפגיעה הכלכלית היא עצומה והדרך להתגבר עליה היא בוודאי לא בהמשך ההימור והפנטזיות לנצח. זוהי רק אשליה. עליך להודות בכך ולהתפכח !
אל תהסס, הטיפול יכול לעזור לך, הוא בעצם הדרך שלך להצלחה.

 

תגובה אחת בנושא “גמילה מהימורים – איך תוכל לעזור לעצמך ?”

  1. אתי הגיב:

    אני מהמרת במכונות מזל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: