גמילה מאלכוהול – כיצד בני משפחה יכולים לעזור למכור לאלכוהול ?

נכתב בתאריך 16 בדצמבר 2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

 

דבר ראשון – אל תישארו עם הבעיה לבד!   

עד כמה שתרצו לעזור אתם לא אנשי מקצוע בתחום ואינכם יכולים לטפל לבד בבעיית ההתמכרות לאלכוהול. מאוד חשובה התמיכה והעזרה מצדכם אך יש צורך לערב גורם טיפולי בתמונה.

בוודאי כבר ניסיתם הכל…
כמה פעמים ניסיתם לדבר על ליבו, להתייחס ברכות, להציע עזרה, או להיפך – לכעוס,, להאשים, לאיים, אבל זו בדיוק הבעיה – אתם לא מצליחים ולא יודעים איך לעזור לאדם מכור לאלכוהול.
אולי שאלתם את עצמכם מה עוד ניתן לעשות – להרחיק מחברים? להיצמד אליו כלל שעות היממה? לשלוח למשפחה מחוץ לעיר? ומה אז – נניח שבתקופה מסויימת, ימים או שבועות האדם לא שתה אלכוהול. עדיין לא נפתרה הבעיה. על פניו הוא עשוי לתפקד "כרגיל" אבל לא ירחק היום ובעת משבר, מצב רוח רע או הזדמנות שתיקרה בדרכו הוא עלול לחזור ולשתות אלכוהול.

שתיית האלכוהול זוהי אינה הבעיה שלו !

עליכם להבין – השתייה היא רק סימפטום לבעיה עמוקה יותר. רק בתהליך טיפולי ניתן יהיה לעבד רגשות, לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות, לחזק את האדם, להוריד את התלות שלו באלכוהול, לתת לו כלים כיצד להתמודד במצבי היום יום בדרך סתגלנית ולהימנע ממעידה ומחזרה לשתיה.

עזרו לו להגיע לטיפול

אם את בת הזוג, בן הזוג, ילד או ילדה של מכור, שכן, חבר, מעסיק. זו העזרה שהוא צריך. לא ניתן להכריח אותו להיגמל. נסו לדבר על ליבו, לשכנעו להגיע למפגש הטיפולי. זכרו כי הוא לא צריך לעשות זאת מתוך רצון לרצות אתכם, הוא לא עושה זאת בשבילכם הוא עושה זאת למען עצמו.

במידה והוא מתנגד ללכת לטיפול

לכו אתם לייעוץ, לפגישה טיפולית – אולי תוכלו לקבל כלים על מנת לעזור לו להגיע לטיפול. ובכל מקרה תוכלו לקבל אתם תמיכה, עזרה והכוונה – כי הרי ההתמודדות עם מכור לאלכוהול עלולה להיות גם לסובבים אותו קשה, תובענית והרסנית ואף מלווה בתחושות בושה מהסביבה. תוכלו גם לקבל תמיכה בקבוצות לעזרה עצמית.
פנו לעזרה עוד היום !

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: