גמילה מאלכוהול – איך תוכל לעזור לעצמך ?

נכתב בתאריך 16 בדצמבר 2016   על ידי: אתר ׳נגמלים׳

הגעת למסקנה שאתה סובל מבעיית ההתמכרות לאלכוהול?     

דבר ראשון אל תישאר עם הבעיה לבד ! עד כמה שתהיה מודע לכך שקיימת בעיה – לא די בכך. ככל הנראה לא תוכל לטפל בה בעצמך.

כמה פעמים כבר אמרת לעצמך שאתה מפסיק להשתמש ?

כמה פעמים “החלטת” שמיום ראשון אתה לא שותה אלכוהול ? וכמה פעמים זה לא עבד ?
ייתכן ואתה מצליח לעשות הפסקות בשתיית האלכוהול לתקופות מסוימות, למשךך ימים אולי אפילו למשך שבועות, אך לאחר כל הפסקה כזו אתה חוזר לשתות לעוד תקופה ממושכת -התנהלות זו מצביעה על כך שאתה סובל מהתמכרות לאלכוהול, ולאורך זמן אין לך שליטה עליה. למעשה, כשאין לך לווי טיפולי, כשאין לך את הכלים המעשיים להתמודד בכל מיני מצבים שהחיים מזמנים, גם אם לא שתית תקופה מסוימת – לא ירחק היום ושוב תרגיש בתלות, בהרגל, בצורך, בדחף, בכמיהה (אותה ה”דודה”) – לשתות. וכל פעם שאתה לא מצליח, זה רק עלול להוסיף לתחושת הכישלון ולתסכול.

זכור – אתה לא אשם בבעיית ההתמכרות שלך,

אבל מרגע שהבנת שיש לך בעיה כזו האחריות לצאת ממנה היא שלך. והכי חשוב הוא שיש פתרון, יש אפשרות לעשות את זה גם אם כרגע נראה לך שזה רחוק ממך או קשה מדי. אבל המענה הוא הטיפול. אתה לא הראשון שסובל מהתמכרות לאלכוהול ולא האחרון שיכול להיגמל ממנה. למד מניסיונם של אחרים, היעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום ותתחיל לחיות חיים בריאים ונורמטיביים. פשוט תתחיל לחיות !

גם אם בתחילת ההתמכרות, האלכוהול היה משפיע “לטובה”

היית מרגיש במצב רוח מרומם, מלא “בטחון”, לא ירחק היום – ואולי אתה כבר שם – שהאלכוהול נחוץ לך רק לשם התפקוד, לקום בבוקר לעוד יום חדגוני ולנסות לשרוד אותו.
אל תחכה – במשך הזמן אתה עלול לשרוף עוד ועוד חלקות טובות: יחסים משפחתיים מתערערים, ייתכן ריחוק וחוסר אמוןן מהאנשים הכי קרובים לך, קשרים חברתיים מתנתקים, הקושי להסתגל לעבודה מחמיר, המצב הרגשי שלך עלול להיות קשה מנשוא, שלא לדבר על התחלואה וסיכון החיים בכל יום ובכל פעם שאתה שותה אלכוהול.
אל תהסס, הטיפול יכול לעזור לך, הוא בעצם הדרך שלך להצלחה.

 

3 תגובות בנושא “גמילה מאלכוהול – איך תוכל לעזור לעצמך ?”

 1. דוד הגיב:

  מנסה להגימל בתרופות ובכל תחום ספורט יוגה קריאת ספרים על אלכוהול יוצא שלא שותה חודש ואולי יותר אות פעם חוזר נמאס מהרעל אך יוצאים עזרה א

 2. שוקי הגיב:

  אז איך נגמלים ומה עושים אם אין יכולת כספית לגמילה?

  1. אתר ׳נגמלים׳ הגיב:

   במצב כזה ניתן לפנות לשירות הציבורי \ֿ גורמי הרווחה.

   ניתן להגיע לדרכי יצירת קשר עבור השירות הציבורי ע״י שימוש במערכת בחירת הטיפול שבעמוד הראשי.

   גמר חתימה טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נושאים נוספים: